Logo Logo

Začátek

Kapelu založili na začátku roku 2008 Tomáš Tomis (kytara, zpěv) a Jan Fikáček (bicí), poté se přidal Vítězslav Dostál (baskytara). V roce 2009 začali hrát po klubech a na menších místních festivalech. V říjnu 2009 vydali první demo s názvem Dark Brotherhood, které obsahovalo 4 skladby. Na začátku roku 2010 se k Blackshard přidal Václav Homola (sólová kytara) a od té doby zůstala sestava nezměněna.

Mankind Disorder

Během léta 2011 ve studiu Digaz nahráli Blackshard debutové album Mankind Disorder. Zvukový technik a producent desky byl Tom Digaz. Album bylo vydáno v roce 2012 a po vydání dostalo skvělé recenze na internetových webzinech a také v nejznámějším českém metalovém magazínu Spark.

Po vydání alba Mankind Disorder předskakovali Blackshard několika zahraničním kapelám jako Hell-on nebo Seventh Angel.

Realms Of Blackshard

Léto 2014 bylo prozatím nejlepší období. Blackshard vystupovali na nespočtu skvělých koncertů a předskakovali velkým jménům jako např. německým thrasherům Destruction na festivalu Under Dark Moon. Dále také bývalému frontmanovi Iron Maiden, legendárnímu Blaze Bayley.
V roce 2015 vyšlo album Realms Of Blackshard, které bylo opět nahráno ve studiu Digaz a nepodílel se na něm nikdo jiný, než Tom Digaz. Album opět dostalo skvělé recenze jak na webzinech, časopisech Pařát nebo Spark, tak i v metalovém podhoubí.

“Hoši, uděláme hip hop.” - Tom Digaz

Současnost

Následovala šňůra koncertů, kdy kapela hrála například s Malignant Tumour, Rotten Sound nebo s maďarskými Ektomorf. Poté se Blackshard postupně přesouvá z rodného Šenova do Prahy, kdy přichází lehký útlum kapely, nicméně momentálně kapela začíná znovu koncertovat a připravovat materiál na novou desku. Máte se tedy na co těšit...